Валовий збір цибулі в новому сезоні може знизитися - думка - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Валовий збір цибулі в новому сезоні може знизитися – думка

Ціни на цибулю радують українських овочівників вже два сезони поспіль. І це унікальний випадок, вважає Олександр Хорєв, керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», повідомляє EastFruit.

 

Під час вебінару “Перспективи плодоовочевого сезону-2020/21 в Україні”, організованого проєктом «АПК-Інформ: овочі та фрукти» він зазначив, що незважаючи на зростання виробництва цибулі у 2019 році, пандемія коронавірусу стимулювала різке зростання його споживання. Споживачі вважали, що цибуля допомагає захиститися від коронавірусу, і купували її в небувалих кількостях, що дозволило фермерам підвищити ціни реалізації.

 

Подібна реакція на коронавірус спостерігалася не тільки в Україні, тому, у другій половині сезону, трейдери також активізували експортні відвантаження цибулі в інші країни, що також сприяло зміцненню цін.

 

Говорячи ж про перспективи нового сезону, Олександр Хорєв висловив думку, що, незважаючи на можливе подальше розширення площ, валовий збір цибулі в Україні у 2020 році може навіть знизитися.

 

Вадим Дудка, директор ТОВ “АгроАналіз”, пояснює, чому з урожаєм цибулі у 2020 році можуть бути певні проблеми.

 

«Сезонні овочі поки не понесли ніякого серйозної та масової шкоди від надлишкових опадів та прохолодної погоди. Однак загрози втрат високі. Головна проблема – посилення активності розвитку хвороб і активний ріст бур’янів. Для бур’янів зараз погодні умови ідеальні, але боротися з ними зараз неможливо ні механічним способом, ні гербіцидом, оскільки фермери не можуть вийти в поле з технікою. Зараз поля масово заростають бур’яном. Трагедії поки немає, але ми не знаємо коли закінчаться дощі», – зазначає пан Дудка.

 

Він також говорить, що на полях частково спостерігається також випрівання сходів, а через тривалий період дощів доведеться боротися з хворобами не на початковому етапі, а вже в розпалі їх розвитку. А бур’яни, при цьому, заважають.

 

 

«Можливо у багатьох препарати в цьому сезоні не спрацюють. Тому зараз стоїть питання, з чого починати: з бур’яну, шкідника або хвороби? Однак потрібно пам’ятати, що при засміченості поля, обробки проти шкідників та хвороб будуть менш ефективні, ніж у випадку коли поле, вільне від бур’янів».

 

Також Вадим Дудка сказав, що від несприятливих погодних умов постраждає і урожай озимої цибулі. «Ми звикли в цей час вже не працювати з озимою цибулею. Однак в цьому сезоні така звичка зіграла з нами злий жарт, тому що спалахи захворювань в цьому році спостерігаються і зараз. Це не вплине на врожайність, але вплине на якість цибулі. Багато виробників, звичайно, встигли зреагувати, але багато хто, навіть розуміючи, що робити, не зміг банально вийти в поле. Адже в Каховці дощ йде практично кожен день», – зазначає експерт.

 

Аналітики EastFruit з почутого на вебінарі роблять висновок, що в цьому сезоні, може скластися унікальна ситуація, коли ціна на цибулю буде порівняно високою третій сезон поспіль. Проте, якщо погода виявиться ідеальною в місяці, що залишилися, то можливий і зворотний сценарій розвитку подій – перевиробництво цибулі і низькі ціни.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією Eastfruit