В Україні знижується пропозиція тепличного томата - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В Україні знижується пропозиція тепличного томата

В Україні завершується сезон поставок імпортного томата з Туреччини, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Так, на минулому тижні на українському ринку значно знизилася пропозиція тепличного томата, що відразу позначилося на цінах в даному сегменті.

 

Так, під кінець минулого тижня українські трейдери відвантажували залишкові партії турецького томата, оскільки сезон даної продукції в самій Туреччині також добігає кінця. При цьому, оператори ринку відзначали, що ціни на імпортні томати залишалися стабільними, і останні партії турецького томата в Україні пропонувалися до продажу за ціною 24-26 грн/кг ($ 0,90-0,97/кг).

 

«Таким чином, задовольняти попит на томати найближчим часом доведеться виключно за рахунок продукції з місцевих тепличних комбінатів, пропозиція якої сьогодні помітно нижча, ніж рік тому. Нагадаємо, на початку червня попереднього року українські виробники вже досить активно вели відвантаження томата з літніх теплиць. В цьому році дозрівання томата дещо сповільнилося через холодну і дощову погоду»- коментує ситуацію Олександр Хорєв керівник проєкту «АПК-Інформ: Овочі та фрукти».

 

У сегменті місцевого тепличного томата на минулому тижні відзначався значний ріст цін. Таку ситуацію оператори ринку в першу чергу пов’язували зі зменшенням зборів у вітчизняних тепличних комбінатах через несприятливі погодні умови. Крім того, не останню роль в позитивному ціновому тренді зіграло значне скорочення імпортних томатів, основним постачальником яких на український ринок виступає Туреччина. Так, на кінець минуло тижня українські тепличні комбінати відвантажували томати за ціною 25-37 грн/кг ($ 0,94-1,39/кг), що в середньому на 37% дорожче, ніж тижнем раніше.

 

При цьому, варто зазначити, що ціни на тепличні томати в Україні вже в середньому на 22% вище, ніж в перший тиждень червня 2019 року. За словами представників місцевих тепличних комбінатів, знижувати ціни на свою продукцію найближчим часом вони не планують, оскільки пропозиція місцевого томата досить обмежена, а попит на дану продукцію утримується на високому рівні.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією Eastfruit