Ціни на буряк в Україні знизилися на фоні низького попиту - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на буряк в Україні знизилися на фоні низького попиту

За інформацією аналітиків EastFruit, незважаючи на активізацію збирання ранніх коренеплодів врожаю 2020 року, на ринку країни як і раніше залишається досить багато пропозиції столового буряку врожаю 2019 року. Якість продукції переважно залишається високою, але попит на буряк практично відсутній.

 

У торгових групах періодично з’являються оголошення про прохання забрати залишок буряку врожаю 2019 року «хоча б безкоштовно», так як овочівники вже готують холодильники для ранньої продукції нового врожаю. На оптових ринках країни середні оптові ціни на буряк коливаються від 1 грн/кг до 1,7 грн/кг (4-6 центів США за кг), при цьому продавці кажуть про дуже низький попит. Для порівняння, ціни на буряк минулого врожаю в 2019 році в цей же час досягали 15 грн/кг (близько 55 центів), тобто ціни на буряк за рік впали в 14-15 разів!

 

Ціни на ранній буряк врожаю 2020 року також ще не радують українських фермерів – вони коливаються в межах від 4 до 7 грн/кг (15-22 цента). Тобто вони зараз нижче, ніж в минулому році можна було виручити за реалізацію старого буряку.

 

Природно, що овочівники розчаровані в буряках і, можливо, площі під пізніми сортами буряку 2020 року можуть істотно скоротитися. Як згадують у своєму «прогнозі виробництва та цін на плодоовочеву продукцію в сезоні 2020/21» експерти проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», внутрішнє споживання столового буряку в Україні знижується, а експорт цих коренеплодів не розвинений і сильно обмежений. Проте, абсолютно неочевидно, що можливе зниження площ під буряками призведе до суттєвого зростання цін на неї.

 

Однак, фахівці Української плодоовочевої асоціації (УПОА) вважають буряк досить перспективною культурою за умови просування її унікальних дієтичних та кулінарних властивостей. Цей продукт цілком може стати черговим «Суперфуд», вважає Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

 

«Якщо врахувати, що буряк є однією з найбільш корисних овочевих культур, і якщо просувати її разом з уже відомим на весь світ українським борщем як національну гордість українців, то у буряку може бути не таке вже й погане майбутнє. Крім того, дуже корисний буряковий сік вже стає досить популярним продуктом в таких країнах світу, як Японія, як в чистому вигляді, так і в купажі з іншими овочевими соками», – зазначає Катерина Звєрєва.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією Eastfruit