Через сильні дощі на півдні, в Україні зросли ціни на моркву - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Через сильні дощі на півдні, в Україні зросли ціни на моркву

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту EastFruit, на поточному тижні в більшості регіонів України фіксувалося підвищення цін на моркву нового врожаю. Гуртові компанії повідомляють про загальну нестачу пропозиції даної продукції. Основний обсяг місцевої моркви надходить з південних регіонів країни, де через сильні дощі прибирання йде вкрай повільно.

 

Сьогодні багато господарств уже декларують ціну на ранню моркву не нижче 12-15 грн/кг ($ 0,45 – 0,56 / кг), що в середньому на 20% дорожче, ніж дану продукцію відвантажували ще в кінці минулого тижня.

 

Через дощову погоду на півдні країни виробники змушені були зупинити прибирання моркви в результаті чого поставки даної продукції на ринок істотно скоротилися. При цьому попит на ранню моркву залишався стабільним, що і дозволило українським виробникам підняти ціни на свою продукцію.

 

Варто зазначити що ціна на моркву нового врожаю в Україні на сьогодні вже в середньому на 17% вище, ніж в аналогічний період минулого року. За словами операторів ринку, як тільки погодні умови в основних регіонах виробництва даного коренеплоду стабілізуються, ціна на моркву почне знижуватися.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією Eastfruit