В Україні завершується сезон черешні - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В Україні завершується сезон черешні

Більшість садівників України на поточному тижні заявили про завершення сезону реалізації черешні, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Підтверджують цю інформацію і гуртові компанії, які на цьому тижні повідомляли про нестачу пропозиції даної ягоди в місцевих господарствах, придбати необхідний гуртовий обсяг черешні не вдавалося навіть шляхом підвищення закупівельних цін на дані кісточкові.

 

Останні партії черешні садівники пропонували до продажу за ціною 40-80 грн/кг ($ 1,48-2,97/кг), в залежності від якості і сорту. При цьому, на поточному тижні виробники все ж підвищили ціни на залишкові партії черешні в середньому на 28%.

 

Ціна на черешню часто перевищувала рівень цін минулого року, що обумовлено зниженням виробництва черешні в країні через несприятливі погодні умови навесні. Висока вартість часто ставали причиною для зниження попиту на дану ягоду. Учасники ринку пояснювали це тим, що кінцеві споживачі були не готові купувати місцеву ягоду за такою високою ціною.

 

Варто відзначити, що минулого року сезон черешні в Україні завершився приблизно на 2 тижні раніше, але останні партії даної продукції виробники відвантажували в середньому на 24% дешевше, ніж в поточному сезоні.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією EastFruit