Ціни на томати в Україні утримуються на високому рівні - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на томати в Україні утримуються на високому рівні

За інформацією аналітиків EastFruit, на цьому тижні спостерігається скорочення пропозиції тепличних томатів в південних регіонах України. При цьому попит на них залишається високим, що провокує зростання цін.

 

Високим попитом користується рожевий томат, за який зараз вже дають до 35 грн/кг ($ 1,3 за кг) при реалізації дрібним гуртом. За звичайний червоний круглий томат – найдешевшу позицію серед помідорів для свіжого ринку, можна виручити в середньому 27-30 грн/кг ($ 1,0-1,1). Помідори жовті купують приблизно за тією ж ціною, що і рожеві, і навіть трохи дешевше, а за помідор-черрі в середньому платять 45-50 грн/кг ($ 1,6-1,8).

 

Відзначимо, що на ринку вже є і ґрунтовий томат, проте ціни на нього значно нижче. Оптові покупці мало цікавляться ґрунтовими томатами, оскільки вони розуміють, що ризик псування такої продукції набагато вище. Тому ціни на ґрунтовий томат в середньому в два рази нижче, ніж на продукцію закритого ґрунту. У продажу є як «салатний помідор» для свіжого ринку, так і помідор «сливка» для консервації. Ціни на обидві ці позиції приблизно збігаються.

 

Таким чином, ціни на томати в Україні в середині літа залишаються порівняно високими – вони вище, ніж в інших країнах регіону, за винятком Росії.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією EastFruit