Китай призупинив імпорт черешні з Туреччини - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Китай призупинив імпорт черешні з Туреччини

Китай нещодавно призупинив імпорт черешні з Туреччини через виявлення шкідників в партіях поставленої продукції, повідомляє EastFruit.

 

З огляду на порушення карантинних вимог щодо імпорту черешні, китайська митниця випустила офіційну заяву про те, що вона призупинить імпорт черешні з Туреччини з 25 липня, а ті партії, які перебували на той момент в процесі доставки, будуть змушені пройти спеціальні процедури обробки.

 

У минулому Туреччина в основному орієнтувалася на поставки черешні на європейські ринки збуту, але ситуація змінилася в червні 2019 року, коли Китай максимально спростив вимоги по обробці черешні для поставок турецької продукції. В результаті, в 2019 році Туреччина експортувала 884 тонни черешні на ринок Китаю загальною вартістю $ 4,2 млн.

 

Більш того, EastFruit вже повідомляв, що Туреччині вдалося значно збільшити поставки черешні в КНР і в цьому році. Проте, закінчення сезону поставок виявилося не настільки райдужним для турецьких експортерів, як очікувалося раніше. Крім недавніх проблем з карантинними вимогами постачальники черешні з Туреччини зіткнулися і з важкої конкуренцією на ринку Китаю.

 

Так, в кінці червня – початку липня ціни на турецьку черешню в Китаї досягали $ 8,60-14,40/кг. До середини липня вони обвалилися до $ 2,80-5,80/кг, хоча на ринку в той же момент була присутня черешня з США, яка пропонувалася за цінами в чотири рази вище, ніж турецька. За даними учасників китайського ринку, черешня з США чи Канади була більш привабливою для покупців за смаковими параметрами і лежкості, ніж турецька продукція, чим і пояснювалася істотна різниця в цінах. До того ж, в поточному сезоні якість черешні в Туреччині серйозно постраждала через дощі.