В Україні знижуються ціни на кавун - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В Україні знижуються ціни на кавун

На українському ринку кавуна з початку поточного тижня фахівцями проєкту EastFruit були зафіксовані негативні цінові тенденції. Так, на сьогоднішній день виробники в південних областях країни пропонують гуртові партії цих баштанних в діапазоні 2,50-4,50 грн/кг ($ 0,09-0,16 / кг), в залежності від сорту та якості продукції. Як раніше повідомляли фахівці проєкту, ще в кінці попереднього тижня діапазон цін на кавуни в Україні озвучувався на рівні 2,70-5 грн/кг ($ 0,10-0,18 / кг).

 

За словами операторів ринку, у зв’язку з високими температурами на попередньому тижні якість кавунів стала помітно погіршуватися і на ринок почали надходити великі обсяги продукції 2-го сорту. Через короткий термін реалізації продавці якнайшвидше намагаються розпродати наявні обсяги продукції низької якості.

 

Експерти не називають нинішнє зниження цін стрімким і не озвучують ймовірності зміцнення нинішньої негативної цінової динаміки в цьому сегменті навіть до кінця поточного тижня. За прогнозами синоптиків, на території всієї України в найближчі дні очікуються опади, які можуть негативно вплинути на якісні показники ще незібраних кавунів. Як результат, нинішній ціновий діапазон може розширитися через брак якісних баштанних, та зростання пропозиції на ринку продукції з низькими якісними показниками.

 

Якщо порівнювати з минулим роком, то в цей час пропозиція кавунів на ринку перевищувала попит, і ціни на дані баштанні поступово знижувалися. На початку другої декади серпня 2019 року, гуртові партії кавунів в Україні реалізовувалися в діапазоні 1,20-1,50 грн/кг ($ 0,04-0,05/кг), і в подальшому ці показники знизилися навіть нижче позначки в 1 грн/кг ($ 0,03 / кг). При такому рівні цін виробники з південних регіонів країни вважали за доцільне використання річкової логістики для одноразової доставки великих партій кавунів в північну частину країни, і столицю – зокрема – основний регіон споживання.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією EastFruit