В Україні завершується сезон місцевої лохини - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В Україні завершується сезон місцевої лохини

Сезон реалізації лохини в господарствах України наближається до завершення, що тягне за собою стрімке скорочення пропозиції цієї ягоди на ринку, повідомляють аналітики проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти». Характерною особливістю даного сезону лохини стало значне зміщення термінів початку реалізації і закінчення, що обумовлено холодною і затяжною весною.

 

Відзначимо, що вже на сьогоднішній день більшість українських садівників пропонують до продажу залишкові партії лохини. При цьому активний попит і скорочення пропозиції в даному сегменті дозволяють їм укладати угоди по 200-270 грн/кг ($ 7,19-9,70/кг), при цьому ціни на лохину утримувалися на досить високому рівні протягом усього сезону.

 

«Поточний розвиток ситуації на ринку лохини в Україні, коли при щорічному прирості площ виробники збирають нижчий урожай, ніж роком раніше, дуже важко вважати оптимальним. Навіть в тому випадку, коли поодинокі господарства змогли заробити при досить високому рівні цін на ягоду, більшість виробників лохини в поточному сезоні навряд чи змогли отримати хоч мінімальний прибуток»- коментує ситуацію Олександр Хорєв, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

 

На сьогоднішній день лохина в Україні коштує в середньому в 1,6 рази дорожче, ніж в кінці сезону минулого року. Більш високий рівень цін на лохину в Україні в порівнянні з минулим роком обумовлений затримкою сезону дозрівання ягоди в середньому на 7-10 днів. Також, ще одним важливим фактором такої цінової ситуації, стали значні втрати, які понесли виробники даних ягід внаслідок весняних заморозків та інших природних катаклізмів.

 

Більш детальна інформація про перспективи ринку лохини в Україні, Росії та Білорусі буде представлена ​​в ході міжнародного вебінару «The Blueberry Market in the Eastern Europe», який відбудеться 17 вересня о 14:00 за Київським часом.

 

Fruit-Ukraine.org