В Україні знижуються ціни на картоплю - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В Україні знижуються ціни на картоплю

На сьогоднішній день виробники картоплі України переглядають ціни на свою продукцію в сторону зниження, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. У міру просування збирання в господарствах пропозиція картоплі на ринку збільшується. При цьому велику частину продукції, що надходить у продаж, становить картопля невисокої якості, що також негативно позначається на формування цін в даному сегменті.

 

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, на сьогоднішній день в основних регіонах виробництва ціни на картоплю коливаються в межах 4-6 грн/кг ($ 0,14-0,21/кг), що в середньому на 14% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.

 

Причиною такої ситуації експерти вважають сезонне збільшення пропозиції даної продукції на ринку, в той час як попит на картоплю залишається вельми низьким.

 

Відзначимо, що на даний момент ціни на картоплю на ринку України вже в середньому на 45% нижчі, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому, більшість великих гравців ринку впевнені, що ціни на картоплю будуть знижуватися і далі по мірі просування збиральних робіт у господарствах населення.

 

Fruit-Ukraine.org