Україна на другому місці за темпом приросту експорту лохини - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна на другому місці за темпом приросту експорту лохини

За інформацією аналітиків EastFruit, Україна посідає друге місце серед 20 найбільших експортерів лохини в світі за показником темпу приросту експорту блакитної ягоди.

 

«Україні поки далеко до світових лідерів за обсягом і вартістю експорту лохини, таких як Перу, Чилі, Іспанія, США та Марокко, проте вона активно нарощує обсяги експорту у вартісному вимірі, що дозволило цій країні потрапити в топ-20 вже в 2019 році» , – зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

 

«За останні 5 років середній темп приросту лохини з України, навіть за даними офіційної статистики, становив 26,5% в рік. При цьому реальні темпи зростання могли бути вище, враховуючи певні поставки лохини під експортним кодом лісової чорниці. За темпами зростання Україна поступається тільки Перу, яка нарощувала експорт неймовірними темпами – на 38,9% за рік! У топ-20 зіставні з Україною показники були тільки у Португалії, яка показала 25,3% середнього приросту експорту за рік. Порівняно швидко також зростає експорт у Сербії (21,4% в рік), ПАР (21,1% в рік) і Румунії (19% в рік)», – зазначає Андрій Ярмак.

 

Під час міжнародного вебінару “Blueberries in Eastern Europe”, організованого проєктом “АПК -Інформ: овочі та фрукти” і присвяченого унікальному дослідженню «Ринок лохини високорослої в Східній Європі», що дозволяє отримати повну картину перспектив виробництва, експорту та імпорту даної ягоди в Україні, Білорусі та Росії, пан Ярмак зокрема зазначив, що в цьому секторі ніколи не варто ігнорувати новачків.

 

«Десять років тому, коли Чилі вже була лідером світового рейтингу експортерів лохини і впевнено нарощувало обсяги експортних відвантажень, Перу не експортувала лохину взагалі. П’ять років тому Перу експортувала в 20 разів менше лохини, ніж Чилі. А вже в минулому, 2019 році, Перу експортувала на 42% більше лохини, ніж Чилі!», – ілюструє своє твердження яскравим прикладом економіст ФАО.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією EastFruit