Без розвитку зрошення урожайність кавунів на Херсонщині може знизитися - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Без розвитку зрошення урожайність кавунів на Херсонщині може знизитися

Без розвитку зрошення вже через кілька років може опинитися під загрозою урожай кавунів – символу Херсонщини. Про це пише Агро-Юг з посиланням на інтерв’ю «Українським Новинам» голови Херсонської обладміністрації Юрія Гусєва.

 

Також він зазначив, що посуха в цьому році вплинула на урожай зернових культур та плодоовочевої продукції.

 

«Дійсно, погодні умови для Херсонщини цього року були несприятливі. Вологи в ґрунті менше, ніж в минулому році. Відповідно, і врожайність по раннім зерновим гірша, ніж торік: якщо в 2019 році вона перевищувала 34 центнера з гектара, то в цьому – трохи більше 32. Те ж стосується і плодово-овочевих – також маємо певне зменшення врожайності. Зокрема, середня врожайність овочів відкритого ґрунту склала в цьому році 252,6 ц/га – це майже на 4 ц/га менше відповідного періоду минулого року. Саме тому ми говоримо про те, що для нас критично важливим є розвиток зрошення. Це зменшить ризики через погодні умови», – зауважив Юрій Гусєв.

 

Без зрошення проблема може торкнутися і урожаю баштанних.

 

За словами Юрія Гусєва, в регіоні функціонує Інститут зрошуваного землеробства НААН.

 

«Без зрошення через кілька років буде величезна проблема. І це стосується, в тому числі, баштанних культур. Херсонщина – це не тільки кращі кавуни, а й томати, продукція переробки яких спрямовується в різні регіони України, а також на експорт», – заявив керівник.

 

Fruit-Ukraine.org