Ціни на українське яблуко будуть знижуватися через поступове збільшення пропозиції на ринку - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на українське яблуко будуть знижуватися через поступове збільшення пропозиції на ринку

Новий яблучний сезон в Україні входить в активну фазу, але поки не повторює сценарій попереднього, хоча багато учасників ринку часто озвучували негативні прогнози щодо очікуваного рівня виробництва.

За даними проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», пише EastFruit, поточні ціни на яблука сортів, що підлягають зберіганню, в Україні вже знизилися до 6-14 грн / кг. Ще тижнем раніше ціни досягали 16 грн/кг  в своїх максимальних межах, а в перших числах вересня і зовсім варіювалися від 14 грн/ кг до 18 грн/кг.

В аналогічний період попереднього сезону подібних цінових коливань на українському ринку зафіксовано не було, і протягом серпня-жовтня 2019 року діапазон оптових цін на яблука не виходив за межі 8-12 грн / кг. Таким чином, говорити про те, що ситуація на ринку буде розвиватися аналогічно минулому сезону поки рано, тим більше, що нинішній ціновий діапазон набагато ширше, ніж в 2019 році.

За прогнозами аналітіків УПОА, ціни на ринку українського яблука будут продовжувати знижуватися.

«Цьому сприятиме поступове збільшення пропозиції на ринку, адже наразі розпочався активний збір врожаю осінніх сортів на тлі проблем з реалізацією продукції на зовнішніх ринках через торгівельні обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу в світі. Цей факт спричиняє додатковий негативний тиск на внутрішній ринок»,- коментує ситуацію директорка з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

На десятій ювілейній міжнародній конференції «Яблучний бізнес України-2020» дадуть відповідь на актуальні питання:

-чи буде сезон гранично дефіцитним?

-чи знизиться виробництво більш ніж на 30%?

-чи виросте експорт яблук?

-чи буде перевиробництво яблук вже через рік?

Більш детальна інформація про конференцію знаходиться на сайті проєкту.

Fruit-Ukraine.org