Великобританія значно збільшила імпорт ядра волоського горіха з України - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Великобританія значно збільшила імпорт ядра волоського горіха з України

В 2020 році Україна мала проблеми з експортом ядра волоського горіха по раніше напрацьованих каналах збуту через розрив торгових зв’язків в період пандемії коронавірусу. Різке зниження попиту на український волоський горіх з боку імпортерів Туреччини, різке зниження обсягу закупівель країнами ЄС, змусило Україну шукати альтернативні ринки збуту.

Як повідомляє EastFruit, однією з країн, що різко збільшила закупівлі волоського горіха з України, була Великобританія. Незважаючи на високі вимоги щодо якості та безпеки ядра волоських горіхів при постачанні на ринок Великобританії, він є дуже привабливим з точки зору можливості отримання високої ціни. Тому за перші сім місяців календарного року, відвантаження ядра волоського горіха українського виробництва до Великобританії виросли в 3,6 рази.

Однак, варто зазначити, що питома вага цієї країни в експорті ядра волоського горіха з України залишається невисокою – лише близько півтора відсотка в натуральному вимірі. Головним же ринком збуту, незважаючи на падіння обсягів поставок на 36%, залишається Туреччина. На другому місці Франція і на третє вирвалися Нідерланди, збільшивши закупівлі на 73%.

Відзначимо також різке падіння експорту волоського горіха до Іраку – більш ніж в два рази в порівнянні з тим же періодом 2019 року. Проте, крім Нідерландів, різко наростили імпорт також Австрія, Угорщина, Чехія та Казахстан.

В цілому ж, за перші сім місяців 2020 року обсяг експорту ядра волоського горіха з України був на 21% нижче, ніж за той же період 2019 року і склав 18,7 тис. тонн.

Fruit-Ukraine.org