Уряд затвердив Концепцію держпрограми розвитку овочівництва до 2025 року, розроблену фахівцями УПОА - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Уряд затвердив Концепцію держпрограми розвитку овочівництва до 2025 року, розроблену фахівцями УПОА

21 жовтня українським Урядом прийнято рішення щодо затвердження Концепції державної цільової програми розвитку овочівництва до 2025 року.

Програма спрямована на розвиток галузі овочівництва та забезпечення населення високоякісною овочевою продукцією.

Концепція була розроблена Українською плодоовочевою асоціацією спільно з Інститутом водних проблем і меліорації, Інститутом овочівництва і баштанництва, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та українськими виробниками овочів. Основною проблемою, на розв’язання якої спрямована концепція, є забезпечення населення України високоякісною овочевою і баштанною продукцією, а також розвиток ефективного конкурентоспроможного виробництва.

“Приємно зазначити, що затвердженням Концепції Уряд дослухався до думки українських овочівників. Це дозволить створити умови для ефективного розвитку галузі овочівництва, зміцнить позиції українського виробника та забезпечить населення України власною високоякісною овочевою продукцією”,- відзначає директорка з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

За словами Катерини Звєрєвої, Українська плодоовочева асоціація (УПОА) з весни поточного року збирала пропозиції від  фермерів та виробників овочевої продукції щодо подальшого розвитку галузі. Вже влітку розпочалася активна співпраця з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, у першу чергу, щодо державної підтримки українських невеличких виробників.

Реалізація програми до 2025 року дозволить:

 -Підвищити ефективність та конкурентну спроможність овочівництва шляхом забезпечення в повному обсязі населення високоякісною, доступною за ціною продукцією.

– Збільшити частку підприємств, що займаються виробництвом овочів.

– Забезпечити ефективний розвиток вітчизняної аграрної науки.

Також на засіданні Уряду було затвержено Концепцію програми розвитку промислового картоплярства на 2021 – 2025 роки. Нею передбачається забезпечення подальшого розвитку ринкової інфраструктури, будівництво  сучасних картоплесховищ, нових переробних потужностей та відновлення діяльності старих.

Fruit-Ukraine.org