Зниження врожаю винограду на Херсонщині призвело до збільшення цін на технічні та столові сорти - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Зниження врожаю винограду на Херсонщині призвело до збільшення цін на технічні та столові сорти

Фермери Херсонської області завершили збирання винограду. З 3,7 тис. гектарів виноградних плантацій як технічних, так і столових сортів зняли 15,6 тис. тонн соковитих грон.

Про це повідомляє EastFruit з посиланням на Golos.

Це на 900 тонн менше, ніж в минулому році, що пояснюється несприятливими погодними умовами – весняними заморозками і літньою засухою. Відповідно, і середня врожайність винограду становить 53 центнера з гектара замість торішніх 56 ц / га, відзначили в департаменті розвитку сільського господарства і зрошення Херсонської облдержадміністрації.

На помітне зниження врожаю оперативно відреагував ринок: закупівельна ціна винограду в порівнянні з тим же минулим роком, зросла з 7 до 10 гривень за кілограм, розповів директор агрофірми «Білозерська» Олександр Ощипок. Але це оптова вартість для технічних сортів. Столовий виноград, чия якість і смак не поступаються турецькому або іспанському, на ринках коштує від 30 до 65 гривень за кілограм.

Fruit-Ukraine.org