Ціни на тепличні огірки в Україні протягом тижня збільшилися майже на чверть - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на тепличні огірки в Україні протягом тижня збільшилися майже на чверть

Ціни на тепличні огірки в Україні продовжують зростати, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

За словами учасників ринку, причин для такої ситуації було відразу декілька. По-перше, пропозиція огірків на ринку дещо скоротилося за рахунок нестабільних вибірок, як в стаціонарних комбінатах, так і в плівкових теплицях. У той же час попит на огірки залишався на досить високому рівні.

Сьогодні українські комбінати пропонують огірок до продажу по 10-18 грн / кг ($ 0,35-0,63 / кг), що в середньому на 22% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Настільки стрімке зростання цін учасники ринку аргументують досить обмеженою пропозицією тепличного огірка в умовах підвищеного попиту. Вибірки в комбінатах помітно знизилися після погіршення погодних умов. Також підтримку цінам надає відсутність конкуренції з боку турецької продукції.

Відзначимо, що навіть після чергового подорожчання сьогодні тепличні огірки в Україні коштують в середньому на 46% дешевше, ніж в кінці жовтня 2019 року. Однак галузеві експерти не виключають, що подальше подорожчання в даному сегменті може вкрай негативно позначитися на темпах збуту тепличного огірка.

Fruit-Ukraine.org