Ціни на українську картоплю почали зростання на тлі збільшення попиту - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на українську картоплю почали зростання на тлі збільшення попиту

Українські фермери з різних регіонів країни ще з початку поточного тижня почали підвищувати ціни на картоплю.

Як повідомляють аналітики проекту EastFruit, за словами виробників, їм вдалося переглянути відпускні ціни в бік підвищення завдяки активізації попиту. У закупівлях були зацікавлені як великі оптові компанії, які планують закладку продукції в сховища, так і роздрібні супермаркети, які поповнюють запаси для поточних продажів.

Так, з початку поточного тижня українська картопля зросла в ціні до 6-8 грн / кг ($ 0,21-0,29 / кг), в той час як в кінці минулого тижня угоди укладалися за 5,50-7,50 грн / кг ($ 0,20-0,27 / кг). Ціни формувалися в залежності від якості, обсягу закуповуваної партії, сорту картоплі та інших умов продажу.

Також, в ході щоденного моніторингу ринку вдалося з’ясувати, що в Україні присутня картопля, що поставляється з зовнішніх ринків. Найчастіше продукція була завезена з Білорусі та надходила в продаж по 5,50-6,50 грн / кг ($ 0,20-0,23 / кг). Варто відзначити, що, за словами українських учасників ринку, пропозиція білоруської картоплі була незначною. Крім того, покупців часто не влаштовувала якість імпортної продукції. Для картоплі з Білорусі характерні технічні пошкодження і невеликий калібр. У підсумку, попит з боку українських споживачів на таку продукцію був малоактивним.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день українські фермери продають картоплю, в середньому, на 14% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року. Також виробники повідомляли про те, що зростання цін з початку тижня не спричинило за собою погіршення темпів збуту, і в результаті, за їхніми припущеннями, в подальшому ціни можуть знову зрости.

Fruit-Ukraine.org