Минулого тижня український ринок почав активно імпортувати картоплю - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Минулого тижня український ринок почав активно імпортувати картоплю

Минулого тижня розпочався імпорт картоплі на ринок України.

Як повідомляють аналітики проєкту EastFruit, ще на початку звітного періоду з’явилися повідомлення про активні постачання картоплі з Польщі на український ринок, де також була присутня і картопля з Білорусі. Проте, за словами імпортерів, в плані якості білоруська картопля істотно поступалася і польській, і українській продукції, тому її пропонували в мінімальних межах цінового діапазону: $ 0,20-0,23 / кг.

Ціни ж на місцеву картоплю в Україні почали рости, причому вперше з початку поточного сезону, і під кінець звітного періоду досягли $ 0,21-0,28 / кг.

Відзначимо, що експорт картоплі в Україні поки не мав особливого впливу на цінові показники на ринку цієї продукції в Польщі. Тут якісну продукцію все ще пропонували за цінами, що доходять до $ 0,12/кг, а картопля якості нижче середньої могла відпускатися і по $ 0,07/кг. У Білорусі ж картопля, навпаки, піднялася в ціні на 13-15% до $ 0,18-0,22 / кг. Зросли і ціни на цю продукцію також в Росії. Тут попит на картоплю залишався досить високим, і в кінці тижня його пропонували вже за цінами, схожими до рівнів ринку України: $ 0,20-0,29 / кг.

Fruit-Ukraine.org