У листопаді на українському ринку зафіксоване подорожчання базиліку вчетверо - УПОА Українська плодоовочева асоціація

У листопаді на українському ринку зафіксоване подорожчання базиліку вчетверо

Останній місяць осені очікувано відзначився істотним подорожчанням всіх категорій свіжої зелені, а найбільш активні темпи цінового зростання були зафіксовані в сегменті базиліка, який за листопад встиг подорожчати в рази на основних ринках збуту. При цьому виключення на ринку все ж були, але основну картину стрімкого зростання цін на свіжу зелень вони не змінили.
Як повідомляє проєкт EastFruit, в трьох досліджуваних проєктом країнах, які є основними споживачами-імпортерами свіжої зелені в холодний період року (Україна, Росія і Білорусь) ціни на цю продукцію за листопад в більшості випадків виросли на 25-33%.

Так, ціни на петрушку і кріп досягли вже $ 1,41-2,12 / кг на українському і $ 1,81-2,07 / кг на російському ринках, а в Білорусі середня ціна на цю продукцію піднялася вже до $ 3,87 / кг . Остання також продовжувала впевнено утримувати позицію лідера за цінами на кінзу ($ 7,73-9,67 / кг) і базилік ($ 11,60-13,53 / кг). Проте, за листопад найбільш різкі темпи зростання цін на базилік з цих трьох країн були зафіксовані саме в Україні: тут ця продукція подорожчала більш ніж вчетверо до $ 15,90-18,37 / кг.
У той же час лідером листопада по темпам зростання цін на петрушку, кріп і кінзу виступила Грузія. Тут перші дві категорії за листопад стали в середньому дорожче на 71-105%, а ціни на кінзу підскочили практично в три з половиною рази. Проте, в Грузії все ж придбати цю продукцію можна було за найнижчими цінами серед всіх країн європейської частини моніторингу проєкту: петрушку тут пропонували від $ 0,75 / кг, кріп – від $ 0,90 / кг, а кінза була не дорожче $ 1 , 51 / кг.

Молдова ж стала рекордсменом місяця за темпами зростання цін на базилік, випередивши в цьому відношенні навіть Україну. В кінці листопада базилік на молдавському ринку був в 5,5 разів дорожче, ніж на початку місяця, і пропонувався в середньому по $ 14,47 / кг.

Fruit-Ukraine.org