На ринку яблука продовжується понижуючий ціновий тренд - УПОА Українська плодоовочева асоціація

На ринку яблука продовжується понижуючий ціновий тренд

З приходом зими нинішнього року, ситуація на ринку яблук в регіоні моніторингу проєкту EastFruit кардинально змінилася, і до кінця звітного періоду в більшості аналізованих країн, встановилися чітко виражені знижувальні цінові тенденції.

Особливу увагу аналітики на минулому тижні приділяли Молдові, де вперше за останні кілька тижнів, яблука всіх основних сортів почали втрачати в ціні. І якщо на одні сорти, за результатами звітного періоду, колишні цінники знизилися незначно, то на такі як «Гренні Сміт», «Голден Делішес» і «Ренет Симиренка» вони змінилися від 9% до 12% за останні 7 днів.
І в той же час, аналітики повідомили, що нинішнє здешевлення яблук в Молдові практично не змінило позиції даної країни в рейтингу, і оптові ціни на яблука всіх аналізованих сортів там, ще не скоро зможуть наблизитися до показників України, Польщі та Грузії.

В останній, за результатами звітного періоду, на 10% подешевшав тільки Айдаред, чому сприяла рясна пропозиція на ринку яблук даного сорту середньої та низької якості. І саме нинішнє зниження урівняло Грузію і Польщу, де встановилися найнижчі ($ 0,30 / кг) серед всіх аналізованих країн середні ціни на даний сорт яблук.

У Польщі, за звітний тиждень, Айдаред, навіть несуттєво додав у ціні, також як і Ренет Симиренка. А сорт яблук «Гренні Сміт» на польському ринку, за результатами звітного тижня, додав вже 5% до раніше встановлених цін. І на тому ж польському ринку оператори відзначили здешевлення яблук сорту «Гала», але як помітили продавці, вони йшли на дані заходи усвідомлено, так як в наявності ще були суттєві обсяги яблук сорту «Гала» середньої та низької якості.
Максимальне здешевлення яблук основних сортів на поточному тижні фахівці проєкту зафіксували в Узбекистані, а максимальний приріст цін на ці фрукти був відзначений в Таджикистані, де всього на 10% по відношенню до попереднього періоду подорожчало яблуко сорту «Джонаголд».

Незважаючи на той факт, що середньодобові температури, особливо в західній частині регіону моніторингу, помітно знижувалися, а наявність негативних значень було вже далеко не рідкісним явищем, аналітики не виключали зміцнення понижувальних цінових тенденцій в сегменті яблук, так як за повідомленнями учасників ринку, продукції середньої та низької якості у садівників регіону ще більш ніж достатньо. І якщо цю продукцію не реалізувати ще в першій половині поточного сезону, то в другій, таке яблуко необхідно буде вивозити не на ринок, а на утилізацію.

Fruit-Ukraine.org