В 2021 році Україна втратила свої позиції на ринку свіжого яблука Сінгапуру - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В 2021 році Україна втратила свої позиції на ринку свіжого яблука Сінгапуру

В 2021 році Україна продовжувала втрачати свої позиції на ринку свіжого яблука Сінгапуру. За підсумками календарного року Україна посіла лише 14-те місце у рейтингу найбільших постачальників яблука до цієї країни, поставивши лише 42 тонни яблука – стільки ж, як і за підсумками 2020 року.

 

Крім того, серед європейських постачальників Україну за обсягом постачання яблука до Сінгапуру випередили також Сербія та Хорватія. При цьому Хорватія взагалі раніше не постачала яблуко на ринок Сінгапуру, а Сербія збільшила експорт у півтора рази на 2021 рік. Найбільші обсяги європейського яблука в цю країну регіону ASEAN експортували Франція та Італія – ​​1,9 і 0,7 тис. тонн відповідно. Таким чином Україна посіла лише п’яте місце серед найбільших європейських постачальників яблука в Сінгапур, пише EastFruit. 

 

«Після різкого зростання імпорту яблука у 2020 році, у 2021 році ми спостерігали тенденцію зниження постачання яблука до цієї країни, незважаючи на порівняно невисокі ціни на яблуко у регіоні. При цьому всі головні експортери яблука на ринок Сінгапуру, а це Китай, Нова Зеландія, ПАР і США, знизили обсяги поставок. Найбільш різко, на 40%, впав імпорт яблука зі США», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). “На цьому фоні звертає на себе увагу різке зростання постачання яблука з Туреччини на ринок Сінгапуру – за рік ця країна змогла збільшити відвантаження на 37% або більш ніж на 350 тонн”, – додає експерт.

 

Загалом за 2021 рік Сінгапур імпортував 40 тис. тонн яблука, 45% якого було ввезено з Китаю, а ще 35% — з Нової Зеландії та ПАР. Питома вага України у постачанні яблука до Сінгапуру у 2021 році склала менше 1%.

 

Як раніше повідомляли в УПОА, завдяки торговій платформі Асоціації, цього року для українського яблука  відкриється ринок Індії.

 

Наприкінці ж листопада 2021 р. компанія “Сади Дніпра”, яка є членом Української плодоовочевої асоціації,  вже розширила географію експорту, відкривши для себе ринок  африканської країни Конго.

 

Загалом, продукцією, що розміщена на першій торговій платформі Української плодоовочевої асоціації (УПОА) цікавляться імпортери з 20 різних країн. При цьому клієнтська база платформи продовжує постійно розширюватись завдяки участі у виставках та інших маркетингових заходах.

 

Робота торгової платформи побудована, насамперед, на принципі відкритої бухгалтерії. Тобто для будь-якого виробника-учасника платформи є зрозумілою ціна реалізації продукції, витрати на упаковку, логістику. Таким чином, виробник отримує реальну ціну за свій товар за вирахуванням документально підтверджених та заздалегідь узгоджених витрат на доопрацювання та експорт або поставку в мережу, а також узгодженої маржі платформи, тоді як посередник завжди намагається купити дешевше, а продати дорожче, не надаючи послуг та інформації про те, куди реалізована продукція.