Заборона на імпорт агропродукції з України пахне россільгоспнаглядом - Тарас Баштанник - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Заборона на імпорт агропродукції з України пахне россільгоспнаглядом – Тарас Баштанник

Уряд Польщі заборонив імпорт української сільськогосподарської продукції щонайменше до 30 червня 2023 року. Під заборону потрапили зернові культури, молоко, яйця, м’ясо, мед, а також свіжа та перероблена плодоовочева продукція, фрукти, заморожені ягоди, пише УПОА.

 

“Заборона на імпорт з України агропродукції… це досить неочікувана і явно політична історія, яка пахне россільгоспнаглядом. Я впевнений, що політично це буде якось пом’якшено, принаймні, для менш масових – плодоовочевих культур.

 

Для українських виробників Польща, Угорщина, Словаччина – це фактично основні канали збуту плодоовочевої та ягідної продукції”, – зазначає президент Української плодоовочевої асоціації Тарас Баштанник у коментарі EastFruit.

 

Це, за словами керівника, суттєво впливає на експорт замороженої продукції, а саме ключової експортної ягідної позиції України – замороженої малини:

 

“Добре, що це не сталося восени або взимку, коли запаси ягоди в сховищах були великі й набагато активніше йшов експорт. Але й зараз іде торгівля. Це максимально несподіваний і неприємний поворот для українських фермерів та експортерів”.

 

Читайте також: Щороку Україна буде суттєво нарощувати виробництво лохини

 

Президент УПОА Тарас Баштанник сподівається, що ці обмеження найближчими днями будуть повністю зняті. Як мінімум знімуть обмеження із замороженої ягідної продукції.

 

“Ситуація із замороженою малиною була максимально критична для українських експортерів і восени минулого року, у зв’язку з агресією росії – через постійні відключення електроенергії. І ось зараз блокада експорту. Щодо замороженої малини мої прогнози обережно песимістичні з точки зору ціни для виробників.

 

В ЄС знову суттєво знижуються ціни на малину, на 10-15%, тому що вже активний сезон закупівлі минув і всі вже в очікуванні нового сезону.

 

Треба пам’ятати, що на залишках у Сербії досить багато малини, десь 30 тис. тонн, тому є побоювання, що ціна на малину цього року знову впаде. Це залежить від залишків у сербів, від урожаю в нас. Багато чого залежатиме від того, що серби робитимуть із тогорічними залишками – які були досить дорогими за собівартістю (на рівні 4$)”, – зазначає фахівець.

 

 

УПОА