Блокада кордону спонукала експортерів заморожених ягід шукати альтернативні шляхи до ЄС - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Блокада кордону спонукала експортерів заморожених ягід шукати альтернативні шляхи до ЄС

Президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА)  Тарас Баштанник зазначає, що блокада на українсько-польському кордоні змусила експортерів заморожених ягід шукати альтернативні шляхи до ЄС. Однак об’їзд через Румунію, Угорщину чи Словаччину закриває можливість заїжджати в Польщу, пише  УПОА.

 

На його думку, це важливий логістичний фактор, оскільки на Польщу припадає половина експорту української замороженої ягоди, яку вони часто доробляють і експортують до третіх країн як власний продукт.

 

«Поляки розібралися, що їх кордон об’їжджають. Тому навіть якщо ви заїдете в Польщу зі Словаччини, а не з України, вас все одно зобов’яжуть проходити всі митні процедури, необхідні для ввезення української продукції. Тому я б не сказав, що об’їзд Польщі глобально розв’язує питання проблем на кордонах», — розповів Тарас Баштанник EastFruit.

 

За його словами, альтернативні варіанти експорту заморожених ягід залізницею в контейнерах не працюють. Фахівець зауважив, що за 11 років його роботи в плодоовочевому бізнесі такі проєкти ніхто ще не втілював на практиці через відсутність можливості підключати до електроенергії контейнер на залізничній платформі, щоб підтримувати сталий температурний режим зберігання свіжих або заморожених ягід.

 

Читайте також: Основні статті плодоовочевого експорту України не отримали пріоритету під час проходження кордону

 

Водночас координатор проєкту EastFruit Weekly Олександр Хорев говорить у коментарі Dilo.ua, що залізниця теоретично може використовуватись для експорту заморожених ягід, але на сьогодні інфраструктура «Укрзалізниці» до цього технічно не підготовлена.Він також зауважив, що логістика заморожених ягід транзитними маршрутами через Словаччину й Румунію дорожча порівняно з Польщею на €1000-1500 за фуру.

 

Зазначаємо, що польські перевізники анонсували проведення нової акції протесту на ПП «Ягодин – Дорогуськ» з Україною, який був розблокований тиждень назад.

 

 

 УПОА