У Варшаві тривають перемовини аграрних міністерств України та Польщі - УПОА Українська плодоовочева асоціація

У Варшаві тривають перемовини аграрних міністерств України та Польщі

Президент УПОА Тарас Баштанник взяв участь в двосторонній зустрічі України та Польщі, яка проходила 27 березня, за ініціативою української сторони, у Варшаві за участю міністрів сільського господарства України та Польщі, а також представників профільних асоціацій. 

 

На цій зустрічі, яка тривала понад п’ять годин, сторони обговорили проблеми блокування кордону з боку польської сторони, оскільки ситуація вже давно має гострий та кризовий характер.

 

З боку української делегації, передусім зусиллями міністра аграрної політики України Миколи Сольського та заступника міністра економіки – торгового представника України Тараса Качки – дискусія велася в конструктивному та прагматичному напрямку.

 

«Однак, наразі рішення вирішення проблем не знайдене. В першу чергу через відсутність конструктивної позиції з боку деяких польських колег та неоднозначну і візуально дивну поведінку заступника міністра сільського господарства Польщі, пана Міхала Колодзєйчака, відомого своїми провокаційними висловлюваннями в бік України та організатора блокування кордону. Залишається лише здогадуватися про причини такої поведінки пана Міхала, який часто виходив з кімнати, був знервований та неконтрольовано рухав кінцівками.

 

Водночас українська сторона дякує польським колегам, головам асоціацій, передусім пані Моніці Пʼятковській, Голові Палати зернових та кормів Польщі, за конструктивний діалог та підтримку пропозицій української сторони», – говорить Тарас Баштанник.

  

Перемовини тривають. Зокрема, в частині таких товарів як малина та яблучний сік/концентрат було досягнуто домовленості продовжити переговори 5-6 квітня на тристоронній робочій групі Україна – Литва – Польща у Вільнюсі, Литва, за участю голів профільних асоціацій.

 

 

УПОА