Польські фермери розблокували абсолютно всі пункти пропуску на кордоні з Україною - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Польські фермери розблокували абсолютно всі пункти пропуску на кордоні з Україною

Усі пункти пропуску на кордоні з Польщею розблоковано для транспорту та товарів. Про це SEEDS повідомив Президент Української Плодоовочевої Асоціації Тарас Баштанник.

 

«Сьогодні вночі польська сторона остаточно розблокувала абсолютно всі пункти переходу. Я особисто, і Українська Плодоовочева Асоціація (УПОА), дякую всім учасникам процесу Міністерству сільського господарства Польщі, України, міністрам, а також всім учасникам, головам профільних асоціацій, які брали участь у цьому непростому і тривалому переговорному процесі за конструктивне вирішення даного питання.

 

Сподіваємося, що надалі дві країни будуть плідно співпрацювати і без непорозуміння», – говорить Тарас Баштанник.


 

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокували всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

 

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.

 

20 березня польські протестувальники вийшли на загальнонаціональний страйк. Акції аграріїв відбувалися у майже 600 місцях і в них брали участь приблизно 70 тисяч людей.

 

 

УПОА