Ціни на цибулю в Україні: чи доведе до сліз фермерів цей непередбачуваний овоч - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на цибулю в Україні: чи доведе до сліз фермерів цей непередбачуваний овоч

Минулого тижня на ринку України спостерігалося різке зростання оптових цін на цибулю ріпчасту. За два тижні середня оптова ціна зросла одразу в півтора рази, пише УПОА.

 

Середня ціна на цибулю в дрібному опті сягнула 18 грн/кг, що приблизно еквівалентно 45 центам долара США за кг, а у верхньому ціновому сегменті ціни вже сягають 22 грн/кг або 56 центів США, звертають увагу аналітики EastFruit.

 

Читайте також: Представники та члени УПОА беруть участь у виставці Macfrut в Італії: ФОТОРЕПОРТАЖ

  

Цікаво, що на торговельних майданчиках на вихідних уже озвучували ціни на цибулю до 25-30 грн/кг, або близько 63-76 центів США за кг, тож, не виключено, що нового тижня ціни на цибулю оновлюватимуть нові рубежі та прискорюватимуть своє зростання.

 

При цьому потрібно зазначити, що, незважаючи на різке зростання, оптова ціна на цибулю в Україні, як і раніше, в два з половиною рази нижча, ніж цього ж часу минулого року, і близька до середніх показників за останні п’ять років.

  

Подібне зростання цін на цибулю є вельми показовим після того, як багато виробників і трейдерів зовсім недавно роздавали цибулю безкоштовно. Очевидно, що якісної цибулі на ринку не вистачає, тому зростання цін покликане зацікавити постачальників цибулі з інших країн експортувати продукцію нового врожаю в Україну.

 

Це результат того, що здавалося неможливим у принципі – але за рік в умовах війни українські фермери змогли відновити виробництво овочів борщового набору натомість знищених площ та інфраструктури виробництва і зберігання в південних регіонах Херсонської області, окупованої російськими агресорами.

 

“У багатьох країнах збирання цибулі нового врожаю вже в повному розпалі, а ось Україні ще доведеться почекати близько місяця до надходження нових партій продукції на ринок. Також нещодавні заморозки цілком могли пошкодити посіви ранньої цибулі, що може надати підтримку цінам”, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

  

Цікаво зазначити, що ціни на цибулю в Україні вперше цього сезону перевищили рівень цін на цей вид овочів у сусідній Польщі та вже два тижні як вищі, ніж ціни на цибулю в Молдові, куди ще два тижні тому Україна експортувала свою продукцію. Однак різниця в цінах на цибулю між Молдовою, Польщею та Україною незначна, тому не може бути й мови про взаємну торгівлю.

 

А ось поставки цибулі з країн Центральної Азії в Україну знову можуть стати актуальними вже цього тижня. В Узбекистані зараз можна купити цибулю нового врожаю по 15-16 центів дрібним оптом, і ще дешевше безпосередньо від виробників. Тому вже зараз можна починати домовлятися про постачання продукції, щоб закрити потребу в цибулі до нового врожаю.

 

 

УПОА