Українські фермери так і не дочекалися традиційного передсвяткового сплеску попиту на яблуко - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Українські фермери так і не дочекалися традиційного передсвяткового сплеску попиту на яблуко

Попри всі сподівання українських виробників, традиційного для передноворічного періоду сплеску торгової активності на ринку яблука України так і не відбулося. Як зізнаються самі фермери, темпи збуту цих фруктів лише ледь збільшилися, повідомляють в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).
 

Підтвердженням цьому можуть служити і ціни. Якщо зазвичай наприкінці грудня яблуко в Україні починало дорожчати, то наразі ціни на ці фрукти на внутрішньому ринку залишаються стабільними. Зокрема, як і тижнем раніше господарства пропонують яблука гуртом по 5-8 грн/кг ($ 0,18-0,29 за кг) в залежності від сорту та якості, а це в середньому на 40% дешевше, ніж рік тому. Більш того фермери зазначають, що спроби навіть трошки збільшити ціни неодмінно призводять до зниження попиту.
 

В той же час аналітики УПОА підкреслюють, що, не дивлячись на надлишок яблука на українському ринку, експортний попит в Україні так і залишається незадоволеним. Як повідомлялося раніше, до Асоціації продовжують надходити запити від імпортерів, зокрема, з Азії, які просять допомогти з контактами українських виробників яблука і скаржаться, що вже навіть сьогодні їм досить складно знайти в Україні партнерів, які можуть запропонувати необхідний обсяг яблук певного сорту та належної якості.

 

Fruit-ukraine.org