Проблему відтоку робочої сили в сезон можна вирішити при умовах розвитку інфраструктури господарства – Марчук - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Проблему відтоку робочої сили в сезон можна вирішити при умовах розвитку інфраструктури господарства – Марчук

Проблема дефіциту робочої сили в розпал сезону на ягідних фермах може бути вирішена вже найближчим часом за умови, якщо виробники будуть приділять цьому аспекту відповідну увагу. Про це в ході свого виступу на бізнес-форумі «Органічний ягідний бізнес: помилки 2018 року та перспективи 2019 року» заявив Сергій Марчук, засновник ФГ «Благодатна ферма».

 

«Ми зробили дуже ретельний аналіз минулого сезону і ще раз впевнились в тому, що вирішити проблему нестачі робочої сили в Україні можна. Я можу сказали, що вже сьогодні ми є конкурентними роботодавцями у порівняні з тими ж поляками. Наприклад, в минулому році люди на зборі ягоди, тієї ж лохини, в Польщі заробляли до 700 грн, а у нас – 500-600 грн. Але ж їм не доводилось лишати свої домівки та їхати на заробітки за кордон. Головне – це запропонувати людям нормальні умови!», – наголошує експерт.

 

Пан Марчук погодився з Борисом Кукуніним в тому, що розвинення інфраструктури господарства, можливість надати нормальні умови проживання, харчування та дозвілля буде заохочувати людей працювати саме в Україні.

 

«Більш того я впевнений, що, якщо люди будуть знати, що вони зможуть заробляти та ще й нормально харчуватися, митися, жити тощо, то вони будуть навіть з міст приїжджати», – додає Сергій Марчук.

 

В той же час він зізнається, що минулого року сезонні робітники більш охоче йшли на збір лохини, тоді як з робочою силою для збирання врожаю малини були проблеми.

 

«Причому нонсенс в тому, що платили ми за збирання лохини та малина однаково», – резюмує експерт.

 

Fruit-ukraine.org