Експорт яблука з України в Об'єднані Арабські Емірати може досягти 4 тис. тонн за сезон - прогноз - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Експорт яблука з України в Об’єднані Арабські Емірати може досягти 4 тис. тонн за сезон – прогноз

Українська плодоовочева асоціація (УПОА) на цьому тижні взяла участь у найбільшій міжнародній продуктовій виставці – GulFood, яка проходила в Дубаї, ОАЕ. Участь стала можливою завдяки професійній підтримці International Trade Centre (ITC) і проекту розвитку експорту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

 

В рамках заходу керівник УПОА Федір Рибалко провів велику кількість зустрічей з крупними імпортерами плодоовочевої продукції регіону Близького Сходу, Субсахарной Африки і Азії. Практично всі вони виявили активну зацікавелність у прямих переговорах з постачальниками яблука, а також лохини, черешні, малини, горіхів, картоплі, моркви та буряка з України, які приїдуть в Дубай 28 березня в рамках торгового форуму Fruit Trade Ukraine – Middle East.

 

«За моїми оцінками, Україна в сезоні-2018/19 може експортувати близько 200 контейнерів яблука в ОАЕ, причому обсяги поставок будуть збільшуватися щомісяця. А вже на наступний сезон можна буде говорити про подальше зростання обсягів експорту на основі отриманого досвіду, – прогнозує Федір Рибалко, – Ми бачимо високий інтерес до українського яблуку не тільки в Еміратах, а й в Саудівській Аравії, Кувейті, Катарі і Єгипті завдяки прекрасним смаковим якостям продукції і конкурентній ціні».

 

Експерт також зазначає, що під час зустрічей вдалося пропрацювати хороші логістичні рішення для поставок української черешні і лохини. Авіадоставка малини та інших продуктів з обмеженим терміном реалізації також не повинна стати великою проблемою. Навіть до печериць з України імпортери з ОАЕ проявляють певний обережний інтерес.

 

Що стосується заморожених овочів, фруктів і ягід, то цей сегмент тут дуже швидко зростає, перш за все завдяки дуже розвиненим секторам ХоРеКа і кейтеринг. Смузі також є дуже важливим трендом в ОАЕ, що говорить про перспективи збільшення продажів заморожених ягід в цей регіон. УПОА вдалося знайти імпортерів заморожених ягід, фруктів і овочів, які зацікавилися участю в торговому форумі 28 березня.

 

Також, на думку Федора Рибалка, є інтерес і до волоському горіху з України, проте, на сьогоднішній день цінові реалії по горіху вже сильно відрізняються від тих, до яких звикли українські експортери, і їм обов’язково це потрібно враховувати. На жаль, ринок горіха стає все більш насиченим, а ціни падають, на тлі зростання якості пропонованого товару.

 

Fruit-ukraine.org