Збільшення пропозиції за рахунок продукції з півдня України призвело до зниження ціни на томати - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Збільшення пропозиції за рахунок продукції з півдня України призвело до зниження ціни на томати

На поточному тижні ціни на місцеві томати в Україні почали знижуватися через збільшення пропозиції на ринку даної продукції.

Пояснюється це тим, що через різке скорочення обсягів томатів тижнем раніше, імпортери почали активно завозити продукцію з Туреччини, Польщі та Франції. Крім того, дещо збільшилися поставки помідорів з південних областей.

“Минулого тижня аналітиками Української плодоовочевої асоціації (УПОА) було зафіксоване подорожчання  томату на фоні зменшеної пропозиції. Проте ситуація вирівнялася завдяки традиційному сезонному фактору – зростанню пропозиції тепличних томатів з південних регіонів України у кінці червня”,- зазначила, коментуючи ситуацію на ринку томату, директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва. 

Як повідомляє проект EastFruit, на даний момент фермери готові відвантажувати томат по 26-28 грн / кг ($ 0,99-1,07 / кг), що в середньому на 7% дешевше, ніж на минулому тижні. За словами операторів ринку, ціни почали знижуватися під тиском збільшення пропозиції томата із плівкових теплиць, завдяки сонячній і теплій погоді, що зберігається на більшій частині території України.

Ціни на імпортну продукцію озвучувалися фактично в такому ж діапазоні. Дещо дорожче пропонувалися томати з Туреччини за ціною 27-29 грн / кг ($ 1,03-1,11 / кг), а помідори з Польщі та Франції надходили на український ринок в діапазоні 26-28 грн / кг ($ 0,99-1 , 07 / кг).

Fruit-Ukraine.org