Індія поки офіційно не підтверджує відкриття доступу до ринку яблука для України - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Індія поки офіційно не підтверджує відкриття доступу до ринку яблука для України

В кінці першого тижня грудня 2019 року відразу дві компаніїімпортера з Індії повідомили Українській плодоовочевої асоціації (УПОА) про отримання підтвердження на можливість необмеженого імпорту українського яблука. За їх словами, доступ буде не обмежений квотами, і найближчим часом «офіційні органи опублікують необхідну інформацію», що дозволить почати відвантаження яблука. Про це асоціація повідомила 6 грудня на своєму сайті.

 

Однак подальші спроби УПОА підтвердити цю інформацію в офіційних органів України та Індії поки не виявилися успішними. В офіційній митній системі Індії Україна, як і раніше, знаходиться в режимі «пробних поставок яблука».

 

 

У зв’язку з цим хотілося б попередити українських учасників ринку фруктів поки не поспішати з відвантаженнями яблука індійським контрагентам, оскільки офіційна зміна статусу «пробних поставок» на постійний статус може зайняти ще чимало часу. Незважаючи на те, що Україні вже вдалося поставити в Індію в два рази більше яблука, ніж припускав «пробний» режим імпорту, і незважаючи на те, що в системі і далі зберігається «пробний режим поставок», індійська митниця цілком може не впустити контейнер з яблуком, що вже, за даними УПОА, траплялося з українськими постачальниками в травні-червні. В такому випадку продукція, як правило, продавалася зі значною знижкою в сусідні країни регіону, а постачальник ніс збитки.

 


УПОА сподівається, що офіційні органи Індії найближчим часом опублікують офіційну інформацію про завершення режиму «пробних поставок» та відкриття ринку, оскільки навіть при аналізі імпортної статистики Індії стає очевидно, що поставки в необхідних обсягах українськими експортерами давно вже здійснені. Карантинних проблем, за нашими відомостями, в українському яблуці також не було виявлено.

 

Fruit-Ukraine.org