Як змінилися ціни на яблука за рік? - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Як змінилися ціни на яблука за рік?

Станом на середину січня 2020 року середні ціни на яблука в Україні залишаються на рівні 11-12 грн/кг. Більше того, ціни нижче даного діапазону не опускалися з початку листопада 2019 року. Експерти Української плодоовочевої асоціації зазначають, що ціни на яблука в поточному сезоні в середньому в 1,5-2 рази перевищують показники минулого року.

 

«В першу чергу, підвищення цін на яблука було спровоковане суттєвим зниженням виробництва в Україні, яке за попередніми оцінками знизилося більше ніж на 20%. До того ж, цього сезону було зібрано велику кількість неякісного яблука і до кінця 2019 року українські виробники реалізовували переважно продукцію, що була пошкоджена градом та паршею. В той же час,  якісне яблуко закладалося на зберігання у сховища, та за словами операторів ринку, буде реалізовуватися починаючи з лютого-березня», – повідомляє директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

 

Звичайно, суттєве зниження виробництва та доволі високі ціни на яблука на внутрішньому ринку не могли не вплинути на показниках експорту даної продукції. Так, за перші 5 місяців сезону (липень-листопад) Україна експортувала 8,8 тис. тонн яблука, що на 4,8 тис. тонн менше ніж показники попереднього сезону. Однак, головною причиною зниження експорту даної продукції є не зменшення виробництва яблук в Україні, і не велика кількість продукції низької якості, а небажання самих виробників виходити цього сезону на зовнішні ринки.

 

«Цього сезону до нас зверталися імпортери з Близького Сходу та Південно-Східної Азії, з запитом стосовно українського яблука. Однак, вітчизняні виробники без особливого ентузіазму сприймали цю новину, аргументуючи свою позицію доволі високими цінами на яблука на внутрішньому ринку. Цілком можливо, що через декілька років, або навіть вже в наступному сезоні, повториться ситуація сезону 2018/2019, коли виробники відмовлялися від збору урожаю взагалі, через низькі ціни на внутрішньому ринку. І тоді питання експорту буде, як ніколи актуальне. Однак, варто розуміти, що виробники яблук з Сербії та Молдови також нарощують експорт та шукають нові ринки збуту, і їм цілком під силу закріпитися на тих ринках, де в перспективі могла би закріпитися Україна», – зазначає виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

 

Отримати фахову консультацію від експертів УПОА щодо аналізу ринків плодоовочевої продукції та з інших питань, можно звернувшись за:

 

тел. +380 (95) 690 79 36
ел. пошта: semenkramarenko@fruit-ukraine.org
Семен Крамаренко

 

тел. +380 (99) 737 17 92
ел. пошта: zvereva.pr@gmail.com
Катерина Звєрєва

 

Fruit-Ukraine.org