В Україні знижуються ціни на суницю садову - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В Україні знижуються ціни на суницю садову

За інформацією аналітиків EastFruit, фермери південних регіонів України різко збільшили пропозицію суниці садової відкритого ґрунту. Зростанню пропозиції сприяє тепла і сонячна погода, завдяки якій швидко дозріває ягода.

 

Різке зростання пропозиції суниці садової призвело до зниження середніх гуртових цін. Якщо ще пару днів назад суницю можна було продати навіть за 65-75 грн/кг ($ 2,4-2,8 долара США за кг) гуртом, то сьогодні ціни знизилися до 40-55 грн/кг ($ 1,5-2, 0 долара США за кг). При цьому фермери готові знижувати ціну і охоче вступають в переговори, тому що бачать, що візуально кількість продавців суниці постійно зростає, як і обсяги пропозиції.

 

Лише ягода преміальної якості в дорогій упаковці продається дорожче 55 грн/кг, і, до речі, попит на цей сегмент суниці залишається досить високим, тому що покупці впевнені в гарних роздрібних продажах. Найчастіше фермери південних регіонів пропонують суницю садову раннього італійського сорту Клери (Clery).

 

Очікується, що через 2-3 дні почнеться масове збирання суниці садової на Півдні, що може привести до ще більш динамічного зниження цін на неї. Представники підприємств з заморожування ягоди поки що не озвучували закупівельні ціни, однак з огляду на високу пропозицію залишків ягід урожаю 2019 року з Північної Африки на ринку, навряд чи вони будуть починати закупівлі до падіння ціни на суницю нижче 30 грн/кг або навіть 25 грн/кг.

 

Цікаво, що в західному регіоні України, як і раніше відчувається дефіцит суниці садової, хоча і тут вже спостерігається зниження середніх цін на цю ягоду. Саме цей регіон найбільше постраждав від заморозків, причому постраждали, головним чином, ранні сорти суниці. Тому у Львові сьогодні суниця найвищої якості продається гуртом по 65-70 грн/кг ($ 2,4-2,6 долара США за кг). Однак, очікується, що вже завтра на ринок почнуть надходити гуртом партії суниці з південних регіонів, і ціни почнуть знижуватися.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією Eastfruit