В перші три місяці нового сезону Україна експортувала рекордний об’єм заморожених ягід - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В перші три місяці нового сезону Україна експортувала рекордний об’єм заморожених ягід

За перші три місяці нового сезону 2018/19 років (з червня по серпень), Україна збільшила експорт заморожених ягід і фруктів на 80% у вартісному вимірі, отримавши більше $ 35 млн експортної виручки. В натуральному вираженні експорту досяг майже 20 тис. тонн, що стало новим рекордом для цього періоду.

 

Про це повідомляє EastFruit.

 

На думку аналітиків, такий прорив в експорті заморожених ягід став можливим завдяки різкому зростанню виробництва малини в 2017 році, коли значна частина продукції не була реалізована в результаті дефіциту потужностей із заморожування. Тому в кінці 2017 року з’явилися відразу кілька нових проектів по шоковому заморожуванню плодоовочевої продукції, які запрацювали вже в новому сезоні.

 

У 2018 році виробництво ягід продовжило рости. Зобрема, збільшився врожай суниці садової, малини, ожини та лохини, що призвело до подальшого падіння цін на них. Це співпало з високим валовим збором дикорослих ягід, таких як чорниця лісова, що ще більш погіршило ситуацію. В результаті, малину літніх сортів, нерідко закуповували на заморозку по 7-10 грн/кг. У виняткових випадках ціни перевищували 10 грн/кг. І навіть на свіжому ринку отримати ціну вище 20 грн/кг не вдавалося практично нікому.

 

Таким чином, на сьогоднішній день заморозчики продовжують закуповувати малину вже ремонтантних сортів за дуже низькою ціною, що дозволяє їм сформувати хорошу базу для успішного експорту. І хоча світові ціни на ягоди залишаються невисокими, при настільки низькій закупівельній ціні у експортерів не повинно виникнути особливих проблем в отриманні прибутку.

 

Не останню роль в успіху експорту ягід грає і активність галузевих асоціацій, зокрема Української плодоовочевої асоціації (УПОА), а також проекту ФАО, ЄБРР і EU4Business з розвитку експорту плодоовочевої продукції з України. В рамках цього проекту були організовані успішні торгові місії, проведено ряд тренінгів, опубліковані фундаментальні ринкові дослідження про перспективні ринки збуту. Завдяки цій діяльності про українські ягоди дізналися навіть в країнах Південно-Східної Азії, які є дуже перспективним ринком збуту для овочів, фруктів і ягід.

 

До речі, зростання потужностей з заморожування сприяло і зростанню обсягів виробництва і експорту заморожених овочів. За перші три місяці нового сезону виручка від експорту заморожених овочів зросла в півтора рази – до $1,1 млн.

 

Fruit-Ukraine.org