Девальвація нацвалюти в Індії та торговельна війна США з Китаєм – погані новини для українського агроекспорту - Андрій Ярмак - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Девальвація нацвалюти в Індії та торговельна війна США з Китаєм – погані новини для українського агроекспорту – Андрій Ярмак

Продовження девальвації національної валюти в Індії та введення США нових тарифів на китайські товари є поганими новинами для українських експортерів агропродукції, вважає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

 

За словами фахівція ФАО, Індія є найбільшим імпортером української агропродуктції в світі. Це, переважно, соняшникова олія та зернові. Тому девальвація національної валюти ускладнює імпорт.

 

“Це може негативно вплинути на ціни соняшника та зернових в Україні, хоча, звичайно, є й інші, більш позитивні фактори”,- зазначив Андрій Ярмак на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

 

В свою чергу, на думку фахівця, торговельна війна з США призведе до втрат та сповільнення економічного зростання в Китаї.

 

“Це також негативно вплине на розрібну торгівлю в США та в Китаї. Отже, два потужних “мастила” світової економіки трохи підсохнуть.

 

Крім того, Китай входить в трійку основних ринків збуту агропродукції з України. Тому коли у них проблеми – нам це не дуже вигідно. Здавалося б ми могли б десь замінити США на ринку Китаю, але, поки що, ці перспективи є дуже непевними.

 

Я б, все-таки, сказав, що це негативні новини для нас. Світ є занадто тісно звязаний торговельними відносинами. У двох з трьох наших найбільших імпортерів чималі проблеми”,- резюмував Андрій Ярмак.

 

Fruit-ukraine.org