Заморожений гарбуз – перспективна ніша для експорту українських фермерів - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Заморожений гарбуз – перспективна ніша для експорту українських фермерів

За словами Шао Яньлін, представника китайської фірми «Laiyang Shanshui Foodstuffs Co., Ltd», в Китаї, як і в інших країнах, зростає популярність заморожених овочів і фруктів. Плодоовочеву продукцію заморожують відразу після збирання, коли вона досягла повної стиглості. Як пише EastFruit з посиланням на FreshPlaza, швидко заморожені продукти добре зберігаються і транспортуються, що дозволяє отримувати за них стабільну ціну протягом всього року.

 

В даний час йде інтенсивне прибирання та заморозка гарбуза. Ця фірма співпрацює з фермерськими кооперативами на північному сході Китаю. За словами Яньлін, в останні роки на експортну ціну і обсяг експорту замороженої суниці садової (полуниці) і заморожених зелених бобів, впливали обмінні курси валют, витрати на ресурси і ринковий попит, але ринок замороженого гарбуза відносно стабільний.

 

Фірма починає переробку продукції на початку сезону збирання і планує обсяги на основі попередніх замовлень і власних прогнозів розвитку ринку з метою задоволення споживчого попиту. Крім гарбуза тут заморожують і інші овочі, в тому числі, брокколі, цвітну капусту, моркву і батат. Продукція продається на місцевому ринку і експортується, при цьому її пакують відповідно до споживчого попиту. Деякі оптові покупці купують заморожені овочі для подальшої переробки, інші реалізують їх, як кінцевий продукт.

 

При цьому, в країнах СНД виробляється досить великий обсяг гарбуза. В Україні, наприклад, зараз активно нарощуються потужності з заморожування, в зв’язку з ростом виробництва та експорту ягід. Замороження гарбуза могла б допомогти подовжити сезон використання холодильних потужностей і принести додатковий дохід переробникам.

 

Fruit-ukraine.org