У Польщі оголосили попередні оцінки виробництва овочів: найбільш різко знизився врожай цибулі - УПОА Українська плодоовочева асоціація

У Польщі оголосили попередні оцінки виробництва овочів: найбільш різко знизився врожай цибулі

Головне управління статистики Польщі (GUS) наприкінці вересня оголосило попередні оцінки виробництва овочевих культур в 2018 році, повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА). Варто зазначити, що це вже другі попередні підрахунки відомства в поточному сезоні і вони значно нижчі них, які Управління наводило влітку.

 

Зокрема, за прогнозами GUS, цього року загальний валовий збір овочів в Польщі сягне 4,2 млн тонн, а це на 6% менше, ніж у 2017 році.

 

Найбільш суттєве зниження виробництва аналітики Управління очікують по цибулі. За їх оцінками, в сезоні-2018/19 польські виробники зберуть 575 тис.тонн цієї продукції, що на 14% поступається результатам минулого року. При цьому варто зазначити, що ще на початку сезону GUS прогнозували врожай цибулі на рівні 585 тис.тонн.

 

Виробництво моркви та буряку зменшиться на 11% – до 740 тис.тонн та 300 тис.тонн відповідно. Нагадаємо, що раніше експерти прогнозували валовий збір моркви на рівні 745 тис.тонн, тоді як попередні оцінки виробництва буряку суттєво не знизились.

 

Урожай капусти білоголової складе 950 тис.тонн, тобто буде на 6% меншим за минулорічний. Раніше очікувалось, що цей показник складе 1 млн тонн.

 

Виробництво пекінської капусти прогнозується на рівні 220 тис.тонн — на 5% менше, ніж в сезоні-2017/18 та на 5 тис.тонн менше за попередні оцінки.

 

Валовий збір томатів та огірків відкритого ґрунту, згідно з оцінками GUS, сягне 250 тис.тонн та 240 тис.тонн відповідно. Таким чином, польські виробники зберуть на 2% менше томатів, та на 4% менше огірків, ніж торік.

 

Виробництво інших овочів прогнозується на рівні 900 тис.тонн, тобто скоротиться на 10%. Нагадаємо, що в попередніх оцінках цей показник сягав 920 тис.тонн.

 

Знизити свої прогнози спеціалісти Головного управління статистики були вимушені з огляду на несприятливі погодні умови. За їх словами, з кінця весни в Польщі спостерігалася посуха, яка тільки посилилась до другої половини літа. Крім того, ситуація погіршувалась через надмірно високі температури в липні-серпні.

 

Зазначимо, що остаточні дані щодо виробництва овочів в Польщі GUS оголосить вже в грудні. Але вже на цей час фахівці відомства зазначають, що поточний сезон може стати одним з найскладніших для польських аграріїв.

 

Fruit-ukraine.org