Польські фермери можуть зібрати навіть більше яблука, ніж очікувалось — WAPA - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Польські фермери можуть зібрати навіть більше яблука, ніж очікувалось — WAPA

Всесвітня асоціація виробників яблук та груш (WAPA) оновила свій прогноз валового збору цих фруктів у країнах ЄС у поточному сезоні, повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА). При чому варто зазначити, що експерти WAPA не виключають, що в сезоні-2018/19 врожай яблука в Польщі може бути навіть більшим, ніж очікувалось раніше.

 

Як зазначено в оновленому звіті Асоціації, з посиланням на польських виробників, урожайність яблука в Польщі помітно перевищила попередні прогнози, що відповідним чином може відбитися і на загальному урожаї. Тим не менш варто підкреслити, що поки аналітики WAPA не стали враховувати цю інформацію при перегляді попередніх прогнозів, що були оголошені у серпні. Тож, як і раніше вони оцінюють цьогорічний врожай яблука у Польщі на рівні 4,480 млн тонн, що аж на 56% перевищує результати сезону-2017/18. При цьому в Асоціації очікують, що в умовах поточного сезону польські садівники будуть намагатися збільшити обсяги продажів яблука на переробку.

 

Зазначимо, що таке суттєве збільшення виробництва вже має відповідний вплив на рівень цін. Зокрема, господарства пропонують ці фрукти по 0,07-0,18 євро/кг в залежності від якості та сорту. Для порівняння, у середині осені 2017 року ціни на яблуко в Польщі стартували від 0,28 євро/кг.

 

В той же час, закупівельна ціна на промислове яблуко формується в межах 0,02-0,04 євро/кг, тоді як рік тому фермері відвантажували цей вид сировини від 0,21 євро/кг.

 

Fruit-ukraine.org