Чергове зростання цін на українському ринку цибулі - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Чергове зростання цін на українському ринку цибулі

Після короткострокової стабільності ціни на цибулю в Україні знову пішли вгору, повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

 

За даними щоденного моніторингу спеціалістів, тільки з початку тижня продукція високої якості подорожчала на 13-17%. Зокрема, якщо ще на минулому тижні ціни в даному сегменті стартували від 6 грн/кг ($0,21 за кг), то сьогодні за такою ціною готові працювати тільки ті фермери, які не мають обладнаних сховищ.

 

В той же час господарства, які мають в своєму розпорядженні обладнані сховища, на сьогоднішній день вже продають цибулю по 7-8,5 грн/кг ($0,25-0,30 за кг), що є абсолютним рекордом для середини осені за всю історію незалежності України. Підвищувати ціни фермерам дає змогу активний попит як з боку експортерів, так і на внутрішньому ринку, адже гуртові компанії продовжують скуповувати цибулю для закладання на зберігання. При чому, враховуючи інформацією про суттєве зменшення виробництва цибулі високої якості та про перспективи нестачі пропозиції у другій половині сезону, вони погоджуються підвищувати закупівельні ціни.

 

Крім того, підтримку цінам надає зменшення пропозиції цибулі з Казахстану. Нагадаємо, що саме конкуренція з боку казахської продукції минулого тижня стала основною причиною, через яку українські фермери відмовлялися від чергового коригування цін.

 

В результаті, сьогодні ціна на цибулю в Україні у 2,4-2,8 разів перевищує показники за аналогічний період 2017 року. Більш того, більшість гравців ринку очікують чергового цінового зростання вже наступного тижня.

 

Fruit-ukraine.org