Україна знайшла альтернативу ринку Росії в експорті фруктів і ягід - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна знайшла альтернативу ринку Росії в експорті фруктів і ягід

Після введення ембарго на поставки українських фруктів в Росію, Україна щорічно розширює географію експорту плодоовочевої продукції. Однак головним ринком збуту, експорт на який з України, до того ж, зростає найбільш динамічно, залишається Польща. Про це повідомляють аналітики EastFruit.

 

За перші десять місяців 2018 року Україна заробила $ 32,4 млн на поставках товарів фруктової групи до Польщі. Це майже 21% від загального експорту, виручка від якого по цій групі товарів досягла $ 157 млн. У порівнянні з тим же періодом минулого року експорт в грошовому еквіваленті Польщу зріс на 9,2%. А за останні п’ять років виручка від експорту фруктів і продуктів їх переробки з України в Польщу збільшилась рівно в три рази.
 

Головною статтею експорту фруктів з України до Польщі залишаються заморожені ягоди, на які припадає 76% всієї експортної виручки. Далі йдуть кавуни, що забезпечують 10% експортної виручки і свіжі ягоди, дають ще 10%. Таким чином на ягоди свіжі та заморожені доводиться майже 86% усієї виручки від експорту в Польщу по цій товарній групі. Також значні обсяги експорту відзначаються по дині, волоському горіху і сухофруктам.

 

Крім Польщі, найбільшими імпортерами українських фруктів, ягід і горіхів є також Франція, Білорусь, Туреччина, Голландія, Німеччина та Італія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *