Попри сподівання українських виробників, ціни на яблука в Україні знижуються - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Попри сподівання українських виробників, ціни на яблука в Україні знижуються

Попри те, що українські фермери стримували реалізацію яблука в надії на більш високі ціни, реалії ринку виявилися прямо протилежними очікуванням, повідомляють аналітики EastFruit. У січні – лютому 2019 року середні оптові ціни на ходові сорти десертного яблука знизилися в середньому на 8%.

 

Схоже, що зниження цін в перші місяці 2019 року стало своєрідним сигналом для садівників, які розпочали активний розпродаж яблука зі сховищ. А це, в свою чергу, тільки посилило тиск на ціни на ринку.

 

Лідерами за темпами зниження цін стали сорти Джонаголд і Айдаред: середня оптова ціна на них впала на 17% в січні-лютому 2019 року. Ренет Симиренка подешевшав на 11%, Голден Делішез – на 7%, а Гренні Сміт – на 6%. Єдиним популярним сортом, ціни на який не знизилися, був сорт яблук Гала. Ціни на нього залишалися стабільними завдяки активному експортному попиту. Можна відзначити також зростання цін на сорт Фуджі, однак цей сорт поки що залишається не надто поширеним в Україні, тому ціни на нього не грають вирішального впливу на ринку.

 

До речі, саме яблуко сорту Фуджі залишається найдорожчим на ринку – оптові ціни на нього досягають 8 грн/кг (близько 30 центів США за кг). Айдаред і Джонаголд навпаки залишаються найбільш дешевими сортами, ціни на які в середньому складають близько 5 грн/кг (18 центів США за кг).

 

З огляду на незначне зростання експорту по відношенню до оціночних залишкок яблука в сховищах, темпи реалізації цих фруктів в березні – квітні будуть тільки збільшуватися, тому EastFruit не бачить перспектив істотного зростання цін на яблуко в цей період.

 

Fruit-ukraine.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *