Україна нарощує експорт томатів, при цьому поновлюючи рекорди з його імпорту - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна нарощує експорт томатів, при цьому поновлюючи рекорди з його імпорту

Україна поступово збільшує експорт томатів взимку, але в той же час доволі стрімко зростає і імпорт цієї продукції на український ринок, повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

 

Згідно з офіційними даними, за лютий поточного року Україна експортувала 129 тонн томатів, що на 17% більше, ніж на аналогічний місяць 2018 року, і на 87% перевищує показники за лютий 2017 року.

 

Проте, імпорт томатів до України зростає ще більш активно. За лютий українські імпортери закупили 5 тис. тонн цієї продукції на суму $4 млн. Таким чином, у порівнянні з лютим 2018 року імпорт томатів в Україну в натуральному вираженні збільшився на 32%, а в грошовому еквіваленті — на 38%.

 

«Таку ситуацію можна пояснити в тому числі тим фактом, що наразі в Україні лише одиничні комбінати вирощують томати протягом цілого року. При цьому вони взимку намагаються робити акцент на експорт, адже на зовнішньому ринку можна отримати більш високу ціну. В той же час зростання імпорту пов’язане із експансією Туреччини, яка продовжує активно нарощувати свою присутність на українському ринку томату, вважаючи цей напрямок одним із найбільш стабільних», – коментує ситуацію Тетяна Смірнова, головний аналітик УПОА.

 

Варто також зазначити, що за перші два місяці 2019 року Україна вже імпортувала 9 тис тонн томатів, а це на 23% перевищує результати за січень-лютий 2018 року і є максимальним показником для цього періоду. В грошовому еквіваленті імпорт томатів на український ринок сягнув $4 млн., тобто чверть більше, ніж за перші два місяці торік.

 

Fruit-ukraine.org