Казахстану вдалося посісти друге місце серед постачальників цибулі до Польщі - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Казахстану вдалося посісти друге місце серед постачальників цибулі до Польщі

В 2018 році Польща не тільки суттєво збільшила обсяги закупівлі цибулі на зовнішніх ринках, а й помітно змінила географію імпорту, повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на сайт FreshMarket. Зокрема, Казахстан ще у 2017 році зовсім не експортував цибулю на польський ринок, але вже у 2018 році ця країна посіла друге місце в рейтингу постачальників, посунувши на одну сходинку Німеччину.

 

Так, згідно з даними Головного управління статистики Польщі (GUS), в минулому році казахським експортерам вдалося реалізувати на ринку Польщі цілих 7 тис.тонн цибулі, хоча ще роком раніше вони зовсім не експортували в цьому напрямку. Таку ситуацію аналітики ринку пояснюють суттєвим зниженням власного виробництва цибулі в Польщі.

 

«В 2018 році через несприятливі погодні умови виробництво цибулі в Польщі досить суттєво скоротилося,- коментує ситуацію головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тетяна Смірнова, – Згідно з офіційними даними, минулої осені польські виробники зібрали лише 565 тис. тонн цибулі, що одразу на 15% менше, ніж в 2017 році, і стало найгіршим результатом за кілька сезонів. В такій ситуації імпортери Польщі вимушені були шукати альтернативних постачальників цибулі на зовнішньому ринку, враховуючи також неврожай в багатьох країнах ЄС».

 

Окрім Казахстану Польща суттєво збільшила імпорт цибулі з Індії – до 2,3 тис.тонн. Також це стало шансом для України наростити свою присутність на польському ринку цибулі: за 2018 рік українські експортери відвантажили в цьому напрямку 2,2 тис.тонн, проти 0,1 тис. тонн, експортованих у 2017 році.

 

Лідером же серед постачальників цибулі в Польщу залишились Нидерланди, причому, цій країні вдалося збільшити поставки з 32,9 тис. тонн до 34,8 тис. тонн, навіть не дивлячись на скорочення власного виробництва.

 

Усього ж в 2018 році Польща імпортувала 61,5 тис. тонн цибулі, а це на 21% перевищує результати 2017 року. В грошовому еквіваленті імпорт виріс одразу на 40% і сягнув 70,5 млн. злотих або 16,5 млн. євро. На думку галузевих експертів, таке зниження загального імпорту стало результатом зменшення поставок з країн ЄС за винятком Нідерландів.

 

Fruit-ukraine.org