На гуртових ринках фіксується суттєвий ціновий спад на огірки - УПОА Українська плодоовочева асоціація

На гуртових ринках фіксується суттєвий ціновий спад на огірки

Якщо ще у передсвятковий період на ринку огірків зберігалися тенденції до підвищення цін, то вже сьогодні на гуртових ринках фіксується суттєвий ціновий спад. Про це повідомляють аналітики AGRI-GATOR, посилаючись на ціновий моніторинг найбільших гуртових ринків України.

 

Зокрема, на київському ринку «Столичний» сьогодні пропонують огірки по 16-30 грн/кг ($0,60-1,12/кг) в залежності від сорту та якісних характеристик. Таким чином за тиждень така продукція подешевшала одразу у 2,2 рази. Для порівняння, ще тиждень тому огірки на вказаному ринку пропонувались по 50-60 грн/кг ($1,87-2,24/кг).

 

У Львові, на гуртовому ринку «Шувар», ціни на огірки впали більш ніж втричі. Так, якщо напередодні свят гуртові партії огірків оператори ринку пропонували по 32-50 грн/кг ($1,19-1,87/кг), то вже сьогодні ця продукція пропонується не дорожче аніж 15 грн/кг ($0,56/кг).

 

Зазначимо, що найбільш суттєво ціни впали на півдні країни. Для порівняння, на гуртовому ринку «Нежданна» (с.Великі Копані, Херсонська обл.), сьогодні огірки, в залежності від фракції, пропонуються по 5-10 грн/кг ($0,19-0,37/кг), хоча ще тиждень тому ця продукція пропонувалась по 50-55 грн/кг ($1,87-2,05/кг).

 

За словами аналітиків AGRI-GATOR, така ситуація була доволі очікуваною через цілу низку причин. По-перше, після покращення погодних умов на ринку суттєво зросла пропозиція огірків з плівкових теплиць. Причому в першу чергу саме у південних регіонах країни. По-друге, помітно знизився й попит на вказану продукцію, через що на складах комбінатів сформувались товарні запаси, які вони намагалися реалізувати в першу чергу, навіть нерідко поступаючись ціною.

Fruit-ukraine.org