Ціни на абрикос продовжують знижуватись - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на абрикос продовжують знижуватись

Ціни на українському ринку абрикосів продовжують подати. Так, за останній тиждень ціни знизились на 21%. Про це повідомляють експерти Української плодоовочевої організації (УПОА).

 

«Зниження цін, в першу чергу, викликані суттєвим збільшенням пропозиції, в результаті виходу українських виробників на ринок. І якщо кілька тижнів тому весь асортимент був представлений винятково імпортною продукцією, то зараз конкуренція між вітчизняною продукцією та абрикосами з Іспанії, Греції та Туреччини загострюється з кожним днем», – повідомляє директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

 

Але в порівнянні з попереднім сезоном ціна на абрикос в поточному році вища. На кінець третього тижня червня вона становить 22грн/кг, в той час, як за аналогічний період минулого року вона складала всього 12 грн/кг.

 

«Цінова ситуація на ринку абрикосів зумовлена затримкою в дозріванні плодів в результаті низьких температур в квітні та травні. Таким чином, сезон для українських виробників розпочався на декілька тижнів пізніше ніж в 2018 році. Тим не менш, поступово на ринок виходять виробники не тільки з південних регіонів країни, але й з центральних та східних областей, що сприятиме подальшому зниженню цін на абрикос», – пояснює аналітик УПОА Крамаренко Семен.

 

Fruit-Ukraine.org