Запаси яблук в країнах ЄС втричі перевищують минулорічні показники - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Запаси яблук в країнах ЄС втричі перевищують минулорічні показники

Як повідомляє директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва з посиланням на дані WAPA (Всесвітня асоціація яблука і груші ), станом на 1 червня запаси яблук в сховищах ЄС та Швейцарії склали 980,6 тис. тон, що майже втричі перевищує показники минулого року. Такі запаси яблук станом на перший день літа є рекордними за всю історію ЄС.

 

Більше 30% усіх запасів ЄС, як і раніше, знаходяться в холодильних сховищах Італії, яка є лідером серед країн ЄС по цьому показнику. Варто також відзначити, що Нідерланди залишаються єдиною країною, в якій цьогорічні запаси яблук не перевищують середнього значення за останні 3 роки. «І хоча, обсяг яблук у сховищах Нідерландів перевищує минулорічні показники більше ніж в два рази, варто розуміти, що врожай яблук в країнах ЄС був доволі низьким, через низьку температуру в квітні і травні», – пояснює ситуацію аналітик УПОА Семен Крамаренко. Друге і третє місце серед країн ЄС займають Польща та Франція, з показниками в 238 тис. тон та 140 тис. тон відповідно. На Польщу, Францію і Італію припадає майже 70% всіх запасів яблук ЄС.

 

Основну частину всіх запасів в сортовому розрізі складає сорт «Голден Делішез». Станом на 1 червня на долю цього сорту припадає більше 37% від усіх запасів. Більше того, об’єм запасів яблук сорту «Голден Делішез» перевищує минулорічні показники в 2,3 рази. Також, одними з найбільш популярних сортів залишаються «Айдаред» та «Джонатоголд», частки яких складають 96 тис. тон та 76 тис. тон відповідно. Цікаво, що з  96 тис. тон яблук сорту «Айдаред» 80 тис. тон зберігається в сховищах Польщі.

 

Fruit-Ukraine.org