Експрес-моніторинг роздрібних мереж Німеччини від Валентини Лановенко - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Експрес-моніторинг роздрібних мереж Німеччини від Валентини Лановенко

Перебуваючи в Німеччині, консультант з експорту УПОА Валентина Лановенко провела моніторинг цін плодово-ягідної продукції в передових супермаркетах Берліна. Під перевірку потрапили такі мережі, як Alnatura Productions, що спеціалізується виключно на органічній продукції, а також Vitalia GmbH та Gastronomia in Galeria Kaufhof Berlin.

В мережах, що підлягали моніторингу асортимент ягід був невеликий, в той час як на вулицях столиці можна було придбати все, що завгодно», – розповідає експерт.
Ціни на яблука в мережах коливаються в межах від 2,5 до 5 євро за кг. «Такі розбіжності в цінах зумовлені, насамперед, пакуванням та класом продукції. Так, наприклад, ціни на яблука, які продаються насипом не перевищують 2,9 євро за кг», – пояснює Валентина.

 

Основну пропозицію яблук на даний час складають сорти Jonagold («Джонаголд»), Braeburn («Бребурн»), Granny Smith («Гренні Сміт») та Royal Gala («Роял Гала»). В роздрібній мережі Vitalia GmbH, клубний сорт Pink Lady («Пінк Леді») 1-го класу, коштує 5 євро за кг. В цій же мережі, ціна на органічний Jonagold («Джонаголд») 2-го класу, що упакований по 4 штуки, становить 5,07 євро за кг. За тією ж ціною в Vitalia GmbH можна придбати і яблука сорту Natyra («Натира»).

 

Що стосується органічних мереж, то в цьому сегменті основну пропозицію складають сорти Red Jonaprince («Ред Джонапринц»), Natyra («Натира»), Rubin-Star (Рубін-Стар), Topaz («Топаз»), Jonared («Джонаред») та Idared («Айдаред»). Ціни на яблука в органічних мережах коливаються в межах від 3 до 4 євро за кг. «Присутність органічних позицій в звичайних мережах є типовим для Німеччини. В такому разі яблука повинні бути запаковані, в той час, як в органічних мережах яблука продаються насипом», – розповідає Валентина.

 

Також експерт повідомляє, що на сьогоднішній день ціни на органічну малину складають 3 євро за 100 г, а на органічну лохину 2 євро за 100 г. Пропозиція груш в німецьких мережах є доволі невеликою, а ціни коливаються від 4 до 6 євро за кг.

 

Fruit-Ukraine.org