УПОА просить МінАПП та Держпродспоживслужбу допомогти українським виробникам яблука з доступом на ринок В'єтнаму - УПОА Українська плодоовочева асоціація

УПОА просить МінАПП та Держпродспоживслужбу допомогти українським виробникам яблука з доступом на ринок В’єтнаму

Українська плодоовочева асоціація (УПОА), з метою підтримки українських виробників та експортерів яблук, просить Міністерство аграрної політики та продовольства України та Держпродспоживслужбу України ініціювати переговори про доступ українського яблука до ринку Соціалістичної Республіки В’єтнам.

Відповідні листи УПОА надіслані на адресу очільників відомств – Ольги Трофімцевої та Володимира Лапи. 

Аргументуючи необхідність проведення таких переговорів у листі зазначається, що за підсумками 2018 року ринок Соціалістичної Республіки В’єтнам є одним з найбільших ринків збуту для яблука, посідаючи восьме місце у світі. Минулого року Соціалістична Республіка В’єтнам імпортувала 158 тис. тон свіжого яблука на суму більше ніж 250 млн. дол. США, що робить її дуже привабливим ринком збуту для української продукції.

Також у УПОА підкреслили, що намагаючись максимально розширити свою присутність на ринку Соціалістичної Республіки В’єтнам з населенням біля 100 млн. чоловік, наприкінці червня ЄС підписав угоду про вільну торгівлю з цією країною.

За оцінками УПОА, постійний надлишок десертного яблука на українському ринку в наступні роки буде складати не менше 150 тис. тон щорічно.

“Саме тому Українська плодоовочева асоціація (УПОА) звертається  до Міністерства аграрної політики та продовольства та Держпродспоживслужби з проханням ініціювати проведення переговорів про доступ до ринку Соціалістичної Республіки В’єтнам”,- йдеться у тексті листа. 

Зазначимо, що у січні поточного року УПОА вже зверталася до Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва щодо ініціювання переговорів з скасування імпортного мита на українське яблуко Єгиптом.

Fruit-Ukraine.org