УПОА: Українська зелень має гарні перспективи за умови просування на внутрішніх та зовнішніх ринках - УПОА Українська плодоовочева асоціація

УПОА: Українська зелень має гарні перспективи за умови просування на внутрішніх та зовнішніх ринках

На сьогодні в Україні вирощуванням і продажем зелені, салатів і пряних трав займається невелика кількість постачальників. Причин багато, але основна з них – дуже ніжний і швидкопсувний товар.

Про це розповіла засновник ТМ Салатик Лайф Людмила Яріз.

“З боку виглядає як високорентабельний бізнес, але за фактом нюансів стільки, що нагадує ясельну групу в дитсадку, яка кожен день готує нові турботи.

Емоційно цей бізнес підходить активним підприємцям, але в Україні його немає змоги зробити масштабним. Єдиний масштабний проект зробили АТБ. За інсайдерською інформацією, під Дніпром під цю нішу відведено близько 15 гектарів”, – зазначила Людмила Яріз в коментарі SEEDS.org.ua

“Дана ніша дуже сильно залежить від особистості. Зміни і розвиток починаються, коли з’являється постачальник, який не тільки думає про заробіток, а й палко бажає розвивати бізнес.

Ми від Європи (Польща, Чехія) за пропозицією і споживання на душу населення відстаємо приблизно в 8-10 разів. Від Німеччини в 20-30 разів. За оформленням, сервісу і асортименту відстаємо від Європи років на 7-10, від Росії на 5 років. В Європі існують дотації компаніям, які розвивають цю нішу. Полякам пощастило найбільше.

Сподіваюся, підприємці зрозуміють, що суттєвої конкуренції немає. Є погана і неякісна пропозиція. А також існують інтриги, змови, які тільки душать цю нішу”, – зазначила експерт.

Вона також вважає, що у цій ніші великі перспективи, і ринок можна і потрібно зробити більш прозорим”, – вважає Людмила Яріз.

Як зазначила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва, протягом останніх років спостерігається й розширення споживацьких смаків українців у сегменті зелені.

“Окрім вже звичних кріпу, петрушки та кінзи ринок споживає все більше селери, м’яти, тархуну, різних видів салату. Поки що більша частина попиту на ці товарні позиції задовольняється за рахунок імпортних поставок, але в Україні існує великий потенціал для виробництва цих видів зелені як для внутрішнього, так і експортного ринків”,- зазначила Катерина Звєрєва.

При цьому директор з розвитку УПОА додала, що все це можливо лише за умови налагодження системної роботи з просування української продукції на внутрішніх та зовнішніх ринках. “Чудовим кроком в цьому напрямку могло б стати створення спеціального, впізнаного бренду для української зелені”,- зазначила Катерина Звєрєва. 

Fruit-Ukraine.org